Tēmas

Šodien ir Šodien ir otrdiena, 19. oktobris, 20. svētdiena/nedēļa pēc Trīsvienības svētkiem
Vārdadienu svin Drosma, Drosmis, Elēna

Noslēdzot LELB 25. Sinodi, arhibīskaps aicina kalpot vienai Baznīcai

LELB 25. Sinode Rīgas Lutera baznīcā sestdien izskatīja Tiesību nozares jautājumus saistībā ar LELB Satversmes labošanu, apstiprināja jaunās Dziesmu grāmatas satura vadlīnijas, kā arī Baznīcas svētku un svinamo dienu Liturģisko kalendāru.

Sestdien Sinode lēma par LELB Satversmes labošanu atvieglinātā kārtībā līdz 2013.gada 31.decembrim, nosakot, ka jaunās Satversmes nosacījumi par Satversmes pieņemšanu un grozījumiem stājas spēkā ar 2014.gada 1.janvāri. Līdz tam Satversmi var grozīt Sinodē ar vienkāršu balsu vairākumu.

Sinode pieņēma grozījumus LELB noteikumos par mācītāju kalpošanu, svītrojot Pilnvarojumu līgumu lietošanu ar 2011. gadu. Tāpat Sinode apstiprināja arī izstrādāto LELB Sinodes Kārtības rulli.

Izskatot LELB Mūzikas un Liturģijas nozares jautājumus, Sinode apstiprināja baznīcas jaunās Dziesmu grāmatas satura vadlīnijas un Baznīcas svētku un svinamo dienu Liturģisko kalendāru.

Sinodes noslēgumā tās dalībnieki tika iepazīstināti ar LELB izdevuma „Svētdienas Rīts” turpmāko darbību, kuras ietvaros plānots izdot drukātu izdevumu reizi mēnesī un attīstīt laikraksta interneta versiju – ziņu portālu www.svetdienasrits.lv. Sinodāļi iepazinās arī ar Misijas dienu norisi 2011. gadā, kuru organizēšanā iesaistīts LELB Saldus Sv. Gregora Misijas centrs.

Kā ziņots iepriekš, Sinode pirmajā darba dienā uzklausīja baznīcas vadības ziņojumus, apstiprināja izstrādātās LELB budžeta vadlīnijas 2011.-2013.gadam, apstiprināja Garīdznieku atalgojuma sistēmas (GASN) finanšu plānu 2011. – 2013. gadam un noteica turpmākās draudžu iemaksas LELB vispārējām vajadzībām 10% apmērā no draudžu ienākumiem. Sinode piektdien izteica uzticību arhibīskapa Jāņa Vanaga turpmākajai kalpošanai baznīcas vadītāja amatā, ko atbalstīja 70% sinodāļu.

Uzrunājot klātesošos Sinodes noslēgumā arhibīskaps Jānis Vanags sacīja: „Man ir prieks par šīm kopā pavadītajām Sinodes dienām. Balsojot par vai pret, šajā dienās esam sevi tā vai citādi pozicionējuši. Kas notiek, kad balsošanas mandātus nolaižam? Mūsu priekšrocība ir tā, ka mūsu Kungā mēs varam nevis kļūt par pretiniekiem, bet kalpot vienai Baznīcai, vienai misijai”.

LELB Sinode ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas augstākā lēmējinstitūcija, kas pulcējas vismaz reizi trijos gados. Lai lemtu par baznīcai aktuāliem jautājumiem, Sinode vienkopus pulcē garīdzniekus, draudžu pārstāvjus un LELB vadību. Uz LELB 25. Sinodi ieradušies 390 dalībnieki, kas ir 75% no visiem uz Sinodi aicinātajiem dalībniekiem.

Ar detalizētu informāciju par LELB 25. Sinodi iespējams iepazīties LELB mājaslapas sadaļā LELB 25. Sinode.

Avots: lelb.lv

Atsauksmēm

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

[liturgical color]