Tēmas

Šodien ir sestdiena, 6. marts, vārdadienu svin Vents, Centis, Gotfrīds
2. Gavēņa svētdiena/nedēļa  

Iznākusi grāmata par Kristības sakramentu

kristiba
Lejuplādēt grāmatu (PDF formātā)
Luterisma Mantojuma fonds elektroniskā formā izdevis Deivida Skēra grāmatu “Kristība”, kas sniedz tradicionālu un vienlaikus arī svaigu skatījumu uz Kristības sakramentu. Izdevums pieejams www.lmf.lv, un fonds aicina interesentus ziedot grāmatas izdošanai.Doktors Deivids Skērs ir sistemātiskās teoloģijas un Jaunās Derības teoloģijas pasniedzējs Konkordijas teoloģijas seminārā Fortveinā, ASV, kā arī šī semināra Sistemātiskās teoloģijas fakultāres vadītājs un žurnāla Concordia Theological Quarterly redaktors. Dr. Skērs ir daudzu teoloģisku grāmatu un rakstu autors un tiek uzskatīts par vienu no ražīgākajiem savas paaudzes konfesionāli luteriskajiem teologiem.
Grāmata “Kristība” ir izdota sērijā “Konfesionāli luteriskā dogmatika” un latviešu valodā tiek piedāvāta kā atsevišķs darbs. Dr. Skērs sniedz tradicionālu un vienlaikus arī svaigu skatījumu uz Kristības sakramentu, analizējot gan Romas katoļu, gan reformātu mācību par Kristību, salīdzinot to ar luterāņu teoriju un praksi, kā arī pārliecinoši atspēkojot zīdaiņu kristīšanas pretiniekus. Grāmata sistemātiskā un vienkāršā formā apraksta to, kā Dievs darbojas šajā sakramentā.
Autors par šo grāmatu saka šādi: “Luterāņi Kristībai nav pievērsuši tik lielu uzmanību kā Svētajam Vakarēdienam. Lai mēs tiktu attaisnoti, Kristībai ir nepieciešama arī ticība, bet tieši Kristība un nevis ticība ir tā, kas sniedz pestīšanas drošību. Luteram ticība Dievam un Viņa vārdam nozīmēja ticību Kristībai. Šajā darbā ir izklāstīts luterāņu uzskats, ka Kristība ir gan kristīgās dzīves pamats, gan arī tās pastāvīgais saturs.”
Luterisma Mantojuma fonds izdod šo grāmatu tikai elektroniskā formā (pieejama www.lmf.lv), jo trūkst naudas līdzekļu, lai to publicētu kā grāmatu. Ja jūs kā draudzes vai privātpersonas vēlaties finansiāli atbalstīt šo projektu, tad LMF aicina ziedot, pārskaitot naudu Swedbank kontā: LV83HABA0019408034695 ar norādi “Skēra grāmatai par Kristību”.
Grāmatas veltījumā autors saka:”Veltīts visiem bērniem, kuri ir apzināti izrauti no savu māmiņu miesas tempļiem. Neļaujot piedzimt “no apakšas”, viņiem tikusi liegta iespēja Kristības sakramentā piedzimt “no augšienes”. Lai Dievs, kurš Kristībā visus aicina pie Sava Dēla, žēlīgi pieņem Savos apskāvienos šos nevainīgos svētos, jo tādiem pieder debesu valstība!”
Avots: www.lelb.lv

Atsauksmēm

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

[liturgical color]