Tēmas

Šodien ir pirmdiena, 1. marts, vārdadienu svin Ilgvars, Ivars
2. Gavēņa svētdiena/nedēļa  

Kāzas Kānā

Ūdens pārvēršanas brīnumu vīnā (Jņ 2:1-11), ko Kungs Jēzus Kristus paveica kāzās Kānā Galilejā, kristieši vispirms uztver kā daudzšķautnainu simbolu, kas mums atklāj vairākus mūsu garīgās dzīves aspektus reizē. Pirmkārt, tas, protams, ir Euharistijas (Sv.Vakarēdiena) simbols, kurā tas Kungs pārveido mūsu dzīves “tukšo” ūdeni dzīvības piepildītā Debesu Valstības vīnā. Otrkārt, dziļā senatnē šis brīnums kļuva par īpašas Dieva svētības zīmi laulībai, un šis fragments ortodoksajā Baznīcā tiek lasīts pie laulāšanas.
Šķiet, ka vieni no visspilgtākajiem un nozīmīgākajiem vārdiem šinī fragmentā ir tie, ko Vissvētā Dievdzemdētāja sacīja kalpiem – tādiem pat cilvēkiem kā mēs. Norādot uz Jēzu, viņa saka: Ko Viņš jums teiks, to darat! Brīnums, par kuru šodien lasām, tiek darīts pēc Vissvētās Jaunavas lūguma. Un mūsu līdzdalība šajā brīnumā (visos tā simboliskajos aspektos) ir iespējama tieši kā paklausība šim Vissvētās Jaunavas aicinājumam. Tādā veidā vienmēr, kad mums ir vajadzīgs kaut kas materiāls vai garīgs, viņa aicina mūs izpildīt viņas Dēla pavēles. Tāpēc mēs viņu tā godājam, mīlam un uz viņu paļaujamies.

Avots

Atsauksmēm

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

[liturgical color]