< ?php wp_votd(); ?>

Šodien ir piektdiena, 24. maijs, vārdadienu svin Marlēna, Ilvija, Ziedone
4. svētdiena/nedēļa pēc Lieldienām 

Kāzas Kānā

Ūdens pārvēršanas brīnumu vīnā (Jņ 2:1-11), ko Kungs Jēzus Kristus paveica kāzās Kānā Galilejā, kristieši vispirms uztver kā daudzšķautnainu simbolu, kas mums atklāj vairākus mūsu garīgās dzīves aspektus reizē. Pirmkārt, tas, protams, ir Euharistijas (Sv.Vakarēdiena) simbols, kurā tas Kungs pārveido mūsu dzīves “tukšo” ūdeni dzīvības piepildītā Debesu Valstības vīnā. Otrkārt, dziļā senatnē šis brīnums kļuva par īpašas Dieva svētības zīmi laulībai, un šis fragments ortodoksajā Baznīcā tiek lasīts pie laulāšanas.
Šķiet, ka vieni no visspilgtākajiem un nozīmīgākajiem vārdiem šinī fragmentā ir tie, ko Vissvētā Dievdzemdētāja sacīja kalpiem – tādiem pat cilvēkiem kā mēs. Norādot uz Jēzu, viņa saka: Ko Viņš jums teiks, to darat! Brīnums, par kuru šodien lasām, tiek darīts pēc Vissvētās Jaunavas lūguma. Un mūsu līdzdalība šajā brīnumā (visos tā simboliskajos aspektos) ir iespējama tieši kā paklausība šim Vissvētās Jaunavas aicinājumam. Tādā veidā vienmēr, kad mums ir vajadzīgs kaut kas materiāls vai garīgs, viņa aicina mūs izpildīt viņas Dēla pavēles. Tāpēc mēs viņu tā godājam, mīlam un uz viņu paļaujamies.

Avots

Atsauksmēm

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dievkalpojums
Svētdienās plkst. 10:00 Krustpils baznīcā

———————

Svētdienas skola
Svētdienās plkst. 10:00 Krustpils baznīcā (oktobris – maijs)

———————

Kristības/iesvētības
grupā Katehēzes dievkalpojums (mācības pamati) no 26.aprīļa piektdienās 17:30 Krustpils baznīcā Rīgas ielā 211a (oktobris – maijs)
— individuāli.
Pieteikties pie mācītāja

———————

Sarunas par Bībeli
2. un 4. mēneša otrdienā 18:00 Krustpils baznīcā (oktobris – maijs)

———————

Kristīgo sievu vakars
1. un 3. mēneša ceturtdienā 19:00 Krustpils baznīcā (oktobris – maijs)

———————

Dievnama sakopšana
Sestdienās plkst. 10:00 Atbildīgais: Ineta Salmiņa tālr.: 27194271, 29898903