Tēmas

Šodien ir Šodien ir otrdiena, 19. oktobris, 20. svētdiena/nedēļa pēc Trīsvienības svētkiem
Vārdadienu svin Drosma, Drosmis, Elēna

Latvijas baznīcu vadītāji tiekas ar Kanādas parlamenta spīkeru

KanadasSpikersLVPirmdien, 18. janvārī Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji tikās ar Kanādas parlamentāriešiem, kas oficiālā vizītē Latvijā viesojas no 17. līdz 22. janvārim. Pēc Kanādas parlamenta Senāta priekšsēdētāja Noela Kinsela (Noël Kinsella) iniciatīvas tikšanās dalībnieki pārrunāja kristīgo konfesiju veiksmīgo līdzāspastāvēšanu Latvijā un citus ar baznīcu darbību saistītus jautājumus.

Tikšanās reizē ar Latvijas galveno kristīgo konfesiju vadītājiem piedalījās  Noels Kinsela (Noël Kinsella), Kanādas parlamenta Senāta priekšsēdētājs, Kanādas parlamenta senatori Deniss Dosons (Dennis Dawson) un Pērsijs Moklers (Percy Mockler), kā arī Kanādas vēstnieks Latvijā Skots Heteringtons (Scott Heatherington) un Latvijas Republikas vēstnieks Kanādā Marģers Krams.

Latvijas baznīcas sarunā pārstāvēja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers un LELB Ārlietu nozares vadītāja Rita Brūvere, Latvijas Romas Katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujāts un Latvijas Pareizticīgo baznīcas virspriesteris Aleksandrs Nagla.

Tikšanās laikā baznīcu pārstāvji izteica bažas par tradicionālo ģimenes vērtību nozīmes mazināšanos šodienas sabiedrībā. Kanādas parlamenta spīkers iepazīstināja ar Kanādas valsts multikulturālās attīstības pieredzi un uzsvēra, ka ir svarīgi nevienai no sabiedrības grupām ar varu neuzspiest tādu dzīvesveidu, kas ir pretrunā viņu pārliecībai. Tajā skaitā ir jārespektē arī baznīcai piederīgo cilvēku tiesības veidot savas dzīves saskaņā ar Bībelē pausto vēsti.

Noels Kinsela kopā ar pārējiem parlamentāriešiem interesējās arī par Latvijas draudžu pieredzi dievnamu uzturēšanā un apsaimniekošanā. Viņš minēja, ka Kanādā baznīcām ievērojamu vēsturisko dievnamu restaurācija un uzturēšana nereti sagādā grūtības, tādēļ ir jāmeklē ceļi kā šajā jomā baznīcām sadarboties ar valsti. Bīskaps Pāvils Brūvers iepazīstināja viesi ar Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā pastāvošo LELB Nekustamo īpašumu fondu, kas apvieno daļu no draudžu īpašumu pārdošanā iegūtajiem līdzekļiem, tos izmantojot dievnamu restaurācijā un remontdarbos.

Baznīcu pārstāvji atzina, ka Latvijā ir ļoti draudzīgas attiecības šeit pastāvošo konfesiju vidū, un arī baznīcu attiecības ar valsti kopumā vērtējamas kā labas.

Vizītes ietvaros Kanādas Senāta priekšsēdētājam bija tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski. Vizītes laikā N. Kinsela apmeklēs arī Latvijas Okupācijas muzeju, tiksies ar augstskolu rektoriem, kā arī apmeklēs Ventspili un Liepāju.

Avots: www.lelb.lv

Atsauksmēm

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

[liturgical color]