Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Baznīca aicina Latvijas Televīziju uzņemties atbildību par raidījuma „De facto” saturu

Latvijas Televīzijas 19.aprīļa raidījuma „De facto” sižets par Valtaiķu autonomo draudzi sniedz nepatiesu informāciju, kas maldina sabiedrību par Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas rīcību un tās motīviem. Veidojot sižetu par draudzes un LELB attiecībām, raidījuma veidotāji nav pat uzklausījuši baznīcas viedokli, lai noskaidrotu patieso situāciju. Baznīca par to informēs LTV vadību oficiālā vēstulē, kura šobrīd […]

Arhibīskaps par sarunām ar Katoļu baznīcu

Lieldienu svētdienas vakarā televīzijas raidījums De facto paziņoja, ka Latvijas luterāņu baznīcu gaida radikālas pārmaiņas. Tā varot pievienoties Romas katoļu baznīcai. Gribu tūlīt nomierināt tos, kurus šī ziņa satrauca – tā nav taisnība.

Kā viss sākās? Pagājušajā gadā es saņēmu ziņu, ka kardinālam V.Kasperam būtu interese ar mani satikties, lai pārrunātu iespēju Latvijā uzsākt […]

Ar Katoļu baznīcu sarunājamies nevis pievienojamies

Droši vien arī Jūs esat ievērojuši plašsaziņas līdzekļos diskusiju no Panorāmas pielikuma “De facto” un “100.pants” sižetiem, sakarā ar LELB sarunām ar Latvijas Romas katoļu Baznīcu. Šī tēma ir radījusi satraukumu un rezonansi daudzos mūsu Baznīcas draudžu locekļos. Kas notiek? Kas mūs sagaida? Uz šiem jautājumiem nepieciešams skaidri atbildēt. Tādēļ mūsu arhibīskaps Jānis Vanags […]

Arhibīskapa Lieldienu vēstījums

Arhibīskapa vēstījums 2009. gada Lieldienās Kristus ir augšāmcēlies! Šie vārdi nav vienkārši tradicionāls Lieldienu sveiciens, bet liecība, ka Dievam ir padomā izeja pat no visbezcerīgākās situācijas. Jēzus piedzīvoja tādus pāridarījumus un vilšanās, kādas vien pasaulē var iedomāties. Kristus kaunpilnā nāve sagrāva Viņa mācekļu plānus, cerības, visus priekšstatus par dzīvi. Tik liels bija mācekļu strupceļš, […]

Lieldienu dievkalpojums, kristības un konfirmācija

Kristus Augšāmcelšanās svētkos, lielā draudzē kopā sanākot, krustpilieši svinēja Lieldienas. Turpinot seno Baznīcas tradīciju, kristības sakramentu saņēma un Baznīcai piepulcējās piecas dvēseles. Tika iesvētīti arī vienpadsmit kristīgās ticības pamatos mācītie Baznīcas locekļi. Dievkalpojuma liturģiju kopā ar draudzi dziedāja Kūku pagasta ansamblis M. Kondrātes vadībā.

Zaļās Ceturtdienas dievkalpojums katedrālē

Zaļājā Ceturtdienā Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe pulcināja diecēzes garīdzniekus dievkalpojumā Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē. Bīskaps sprediķoja, atrazdamies altārtelpā garīdznieku vidū. Svēto Vakarēdienu bīskaps konsekrēja kopā ar kalpojošajiem mācītājiem. Pēc dievkalpojuma garīdznieki ar ģimenes locekļiem baudīja daugavpiliešu sarūpēto mielastu.

Kristus Augšāmcelšanās svētki

Kristus augšāmcelšanās svētkus svinēsim svētdien, 12. aprīlī plkst. 10.00. Šis būs kristību dievkalpojums. Lieldienas ir tradicionāla kristību diena jau kopš senbaznīcas laikiem. Katehēzi apmeklējušie dievkalpojumā tiks arī konfirmēti jeb iesvētīti.

Lielās Piektdienas dievkalpojumu ar Krusta ceļu svinēsim 10. aprīlī plkst 10.00

Dievkalpojums ar Krusta ceļu pirmo reizi notiks Vīpes pagastā, kultūras namā Klusajā […]

Iesvētīta jaunā draudzes padome

Pūpolsvētdienā jaunievēlētā un LELB Virsvaldes apstiprinātā Krustpils draudzes padome saņēma svētību turpmākajai kalpošanai trīs gadu laikā. Padome tika iesvētīta LELB Agendā paredzētajā kārtībā un deva īpašu solījumu:

[…]

Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

[liturgical color]