Tēmas

Šodien ir piektdiena, 23. aprīlis, vārdadienu svin Jurģis, Juris, Georgs
3. svētdiena/nedēļa Lieldienu laikāĀ 

Arhibīskaps Vanags: Ekonomisko krīzi nevarēs pārvarēt tikai saimnieciskā ceļā

RÄ«ga, 3.marts, Lāsma Grundule LETA Ekonomisko krÄ«zi bÅ«s grÅ«ti risināt tikai saimnieciskā ceļā, nepiecieÅ”ams domāt arÄ« par garÄ«go fonu sabiedrÄ«bā, Å”odien pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera tikÅ”anās ar Latvijas kristÄ«go konfesiju vadÄ«tājiem aÄ£entÅ«rai LETA sacÄ«ja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznÄ«cas arhibÄ«skaps Jānis Vanags.

[…]

VācieŔi sāk iebilst pret baznīcas nodokli

Laine Aizupe Diena, 06.12.2008 Pāvesta brāļa jubilejai ā€” 152 tÅ«kstoÅ”i eiro no nodokļu naudas Romas katoļu baznÄ«cas pāvesta Benedikta XVI brāļa Georga Racingera plānotās dzimÅ”anas dienas svinÄ«bas Vācijā izraisÄ«juÅ”as kritikas vētru, jo pompozā pasākuma lauvas tiesu ekonomiskās krÄ«zes apstākļos no savas kabatas finansēs nodokļu maksātāji.

[…]

Anglikāņu disidenti ASV vēlas izveidot atseviŔķu baznÄ«cu

04.12.2008. LETA–REUTERS. Padziļinoties plaisām ticÄ«go starpā uzskatos par homoseksuālistu tiesÄ«bām un Svēto rakstu interpretāciju, konservatÄ«vie kristieÅ”i, kas pametuÅ”i ASV anglikāņu baznÄ«cu, treÅ”dien spēra pirmo soli, lai radÄ«tu atseviŔķu baznÄ«cas organizāciju.

[…]

Pareizticīgo Ziemassvētki

Latvijas AvÄ«ze Publicēta: 05.12.2008. Saeima vakar nodeva izskatÄ«Å”anai komisijām “Saskaņas centra” sagatavotos grozÄ«jumus likumā “Par svētku, atceres un atzÄ«mējamām dienām”, kas paredz par svinamu dienu noteikt 6. un 7. janvāri ā€“ pareizticÄ«go un vecticÄ«bnieku Ziemassvētkus.

[…]

Par Reliģisko lietu pārvaldes reorganizāciju

Saeimas preses dienests, Latvijas Vēstnesis, 12.04.2008 No nākamā gada 1.janvāra reliÄ£iskās organizācijas un iestādes reÄ£istrēs Uzņēmumu reÄ£istrs (UR), bet Tieslietu ministrija (TM) nodroÅ”inās politikas izstrādi, koordināciju un Ä«stenoÅ”anu reliÄ£ijas jomā, paredz CilvēktiesÄ«bu un sabiedrisko lietu komisijas konceptuāli atbalstÄ«tie grozÄ«jumi ReliÄ£isko organizāciju likumā. Tiks grozÄ«ts arÄ« Uzņēmumu reÄ£istra likums. “LÄ«dz ar to Å”ogad tiks pabeigts […]

Sākas advente un jaunais Baznīcas gads

2008.11.30 KatrÄ«na SliŔāne LETA Å odien Rietumu kristÄ«gajās baznÄ«cās tiek svinēta pirmā advente, ar kuru baznÄ«cās sākas jaunais liturÄ£iskais gads. Ar adventi apzÄ«mē laika posmu no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem. Vārds “advente” tulkojumā no latīņu valodas nozÄ«mē “atnākÅ”ana”, un Å”inÄ« laikā ticÄ«gie gatavojas Kristus atnākÅ”anas svētkiem – Ziemassvētkiem.

[…]

PareizticÄ«gajā baznÄ«cā sākas Kristus PiedzimÅ”anas svētku gavēnis

2008.11.28 KatrÄ«na SliŔāne LETA PareizticÄ«gajā baznÄ«cā Å”odien sācies Kristus PiedzimÅ”anas svētku gavēnis, aÄ£entÅ«ra LETA uzzināja Latvijas PareizticÄ«gajā baznÄ«cā. 40 dienu ilgā gavēņa laikā pareizticÄ«gie simboliski gatavojas Kristus PiedzimÅ”anas svētkiem, kas tiks svinēti 7.janvārÄ«. Å ajā laikā ticÄ«gie aicināti gavēt divējādi – gan miesÄ«gi, gan garÄ«gi, atturoties gan no gaļas un zivju lietoÅ”anas uzturā, gan dažādām […]

Cilvēktiesību komisija atbalsta Reliģisko lietu pārvaldes reorganizāciju

2008.11.27 EmÄ«lija Kozule LETA No nākamā gada 1.janvāra reliÄ£iskās organizācijas un iestādes reÄ£istrēs Uzņēmumu reÄ£istrs (UR), bet Tieslietu ministrija (TM) nodroÅ”inās politikas izstrādi, koordināciju un Ä«stenoÅ”anu reliÄ£ijas jomā, paredz CilvēktiesÄ«bu un sabiedrisko lietu komisijas konceptuāli atbalstÄ«tie grozÄ«jumi ReliÄ£isko organizāciju likumā, aÄ£entÅ«ru LETA informēja Saeimas Preses dienests.

[…]

Spānijas tiesa liek aizvākt no skolas krucifiksu

2008.11.24 LETA–AFP. Pirmo reizi Spānijas vēsturē tiesnesis pieņēmis lēmumu, kas uzliek par pienākumu vienai no valsts skolām aizvākt krucifiksu, svētdien ziņo spāņu laikraksti.

[…]

Vienojas par reliÄ£isko raidÄ«jumu saglabāŔanu LTV ēterā

2008.11.20 KatrÄ«na SliŔāne LETA Latvijas TelevÄ«zijas (LTV) pārstāvji, Å”odien tiekoties ar Latvijas lielāko kristÄ«go konfesiju vadÄ«tājiem, vienojuÅ”ies par reliÄ£isko raidÄ«jumu un dievkalpojumu tieÅ”raižu saglabāŔanu LTV ēterā, aÄ£entÅ«ru LETA informēja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznÄ«cas Sabiedrisko attiecÄ«bu komisijas vadÄ«tājs Ivars Kupcis. Kā ziņots, kristÄ«go konfesiju vadÄ«tāji, pamatojoties uz iepriekÅ” izskanējuÅ”u informāciju par to, ka saistÄ«bā ar […]

Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

[liturgical color]